Чи завжди рішення ВЛК об’єктивне? Очевидно, що ні. Але ми зараз не будемо розглядати причини цього явища. Натомість розберемось, як оскаржити висновок ВЛК. Є чинний порядок, який дозволяє зробити це. Детальніше про нього розповіли адвокати юридичної компанії «Мережа права».
Оскарження висновку ВЛК до суду: як це відбувається
Є законний порядок оскарження рішення ВЛК: якщо ви не згодні з висновком, вам треба написати скаргу на адресу вищої військово-лікарської комісії: наприклад, ВЛК регіону. Якщо її рішення вас не задовольнило, наступну скаргу адресуйте до ЦВЛК — центральної ВЛК. І якщо це не дало очікуваного результату, лише після цього варто звертатись до суду.
Термін подання скарги до ВЛК вищого рівня — не пізніше одного місяця з часу ознайомлення з оскаржуваним рішенням. Розгляд такої скарги, як правило, займає від одного до двох місяців.
Термін же подання позову до суду — не пізніше трьох місяців з часу ознайомлення з оскаржуваним рішенням ЦВЛК.
Для оскарження рішення ВЛК треба написати заяву з клопотанням про перегляд. До заяви додайте медичну документацію, яка чітко аргументує вашу позицію, а також копію попереднього висновку комісії. Документи можна подати особисто або надіслати цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
За правилами, представники регіональної або центральної ВЛК можуть вирішити направити заявника на контрольне обстеження та медогляд до іншої військово-лікарської комісії. Однак насправді такого порядку дотримуються не завжди, і можуть направити людину до тієї ж комісії. Це порушення, яке можна і треба оскаржувати
Результати нового медогляду фіксують у новій постанові про стан здоров’я, і чинною вважається лише вона.
Наскільки успішним може бути оскарження рішення ВЛК: судова практика
Якщо заяви на оскарження рішення ВЛК не дали потрібного результату, і висновки за результатами медогляду необ’єктивні, вам треба боротися з цим через суд. Перед цим не зайвою буде консультація військового юриста, адже процес має власні тонкощі.
Головна особливість в тому, що у суду немає компетенцій для перевірки об’єктивності рішення лікарів. Тому треба вимагати не цього, а перевірки законності процедури під час проведення медогляду.
Адвокат по військовим справам допоможе сформулювати потрібні аргументи, зібрати документи для аргументації і скласти позовну заяву. Успіх її розгляду залежить від чіткості позиції та сили аргументів. Наприклад, якщо лікарі ВЛК ігнорували раніше встановлені вам діагнози, суд має взяти це до уваги.
Позовну заяву для оскарження рішення ВЛК треба подавати до адміністративного суду за місцем реєстрації заявника або місцезнаходженням ВЛК. Якщо суд приймає рішення про проведення повторного медогляду з врахуванням зауважень — це можна вважати позитивним результатом. Успіх в більшості випадків залежить від того, чи супроводжував справу досвідчений адвокат ВЛК.