Тренд на екологічний транспорт, зокрема індивідуальний, впевнено набирає обертів. Зустріти людину, що пересувається на гіроборді, моноколесі чи гіроскутері, вже давно не є екзотикою. Прогулятися в парку, дістатися до найближчого супермаркету, на роботу чи навчання тепер можна на компактному персональному засобі пересування на електротязі. Розглянемо, чим примітні перелічені різновиди міського електротранспорту.

Гіроборд

Мабуть, найзатребуваніший різновид, на частку якого припадає майже половина продажів. Причина доволі проста: це відносно недорогий транспорт. В Україні, щоб купити гіроборд, необхідно заплатити від 4000 грн (хоча цінники на «наворочені» моделі перевищують 20 тис. грн).

Зовні гіроборд віддалено нагадує скейтборд. Та сама гола дошка, до якої прикрутили колеса з двигуном та батареєю. Одного заряду в середньому вистачає для подолання відстані близько 20 км, при цьому швидкість пересування становить 10-15 км/год. Це трохи швидше, ніж біг підтюпцем.

Особливість гіробордів — їхні компактні розміри. За бажання їх цілком можна розмістити у великій сумці. Навчитися їздити на такому електротранспорті не складно, саме тому він користується великою популярністю серед дітей.

Рульового управління як такого тут немає, «керувати» потрібно ногами, нахиляючи ліву або праву половину платформи. При цьому мотор відповідних коліс може сповільнюватися або прискорюватися. Щоб покататися реверсом, потрібно нахилити гіроборд назад, нахил уперед дозволить рухатися у цьому напрямку.

Гіроскутер

Фактично це той самий гіроборд, але з наявністю штанги та штурвала, що значно полегшує управління. Незважаючи на схожість, це принципово інший вид електротранспорту, вартість якого становить від 7 до 26 тис. грн.

Гіроскутери масивніші та більші, у сумку їх точно не покладеш. Тут потужніший мотор, а батарея, як правило, має більшу ємність. Наприклад, модель Smart Balance Minirobot може долати підйоми з кутом нахилу 30°, розвивати швидкість до 20 км/год та має запас ходу 25 км, а повна зарядка батареї займає 3 години.

Наявність штурвала суттєво спрощує процес освоєння цього засобу пересування, в середньому достатньо 10 хвилин. Мотори встановлені на кожному колесі, але для повороту потрібно нахиляти штурвал, а не саму платформу. Це значно простіше з точки зору утримання рівноваги.

Моноколесо

Найкомпактніший варіант, проте досить дорогий і складний в освоєнні. Моноколесо дозволяє пересуватися зі швидкістю до 25 км/год, із запасом ходу до 35 км. Оскільки колесо лише одне, навчитися їздити на ньому непросто. Бажано освоювати цей транспорт у захисному екіпіруванні (шоломі та захисних щитках).

Середня вартість моноколеса — 16 тис. грн.

Обираючи індивідуальний електротранспорт, враховуйте свої базові потреби та особливості зазначених різновидів. Великий вибір гіробордів, гіроскутерів і моноколіс пропонує інтернет-магазин Алло. Зважайте також на такі важливі характеристики, як швидкість, запас ходу, час повної зарядки та допустима вага користувача.